• drzwi wewnętrzne

DRZWI ZLICOWANE

Drzwi zlicowane to znak czasu współczesnej filozofii projektowej. Unikatowy system ościeżnicy double flat ® pozwala na uzyskanie większej harmonii miedzy drzwiami a ścianą.
Drzwi zlicowane bezprzylgowe tworzą jedną płaszczyznę z ościeżnicą ale i też ze ścianą. Bez zbędnych dodatkowych krawędzi i załamań. Płasko, bardziej płasko, double flat…

Czym są drzwi zlicowane Warszawa?

Drzwi zlicowane Warszawa to rozwiązanie, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością wśród miłośników idei minimalizmu i harmonii. Istota drzwi zlicowanych polega na tym, aby efekt końcowy osiągnąć za pomocą ościeżnicy widocznej, ale o nieco zmienionej konstrukcji. To może być poszukiwane rozwiązanie dla domów nowoczesnych ale i eleganckich, w których bardziej wyraziste drzwi mogłyby nie do końca współgrać z duchem miejsca. Wystarczy zapoznać się z przekrojami ościeżnicy zlicowanej aby przekonali się Państwo o jej wyjątkowości.

Drzwi zlicowane – unikatowy system ościeżnicy

Jeśli chodzi o nasze drzwi zlicowane, zastosowany tutaj został unikatowy system ościeżnicy double flat, który pozwala na stworzenie jednej płaszczyzny między skrzydłem, ościeżnicą i ścianą ,co w efekcie pozwala zacierać granice  pomiędzy drzwiami a ścianą. Opaska ościeżnicy widocznej double flat ® jest szczególnie wąska, gdyż jej szerokość zaprojektowano na tylko 50mm. Poza zlicowaniem tej ościeżnicy ze ścianą, jest to jej druga cecha, odróżniająca ją od tradycyjnej ościeżnicy obejmującej drewnianej FA85 z szerokością opaski 85mm. W przypadku naszych drzwi zlicowanych zbędne krawędzie czy załamania nie mogą rzucać się w oczy. Wprost przeciwnie – ich redukcja do minimum tworzy nową jakość. To rozwiązanie szczególnie atrakcyjne prezentuje się w przypadku drzwi i ścian w ciemniejszych barwach kryjących np. antracytu lub szlachetnych fornirach naturalnych jak dąb czy orzech. Logika drzwi zlicowanych i systemu double flat ® da się streścić w stwierdzeniu ,,Im mniej tym piękniej’’ a jego siła tkwi właśnie w pięknym detalu.

Drzwi zlicowane ze ścianą – nowoczesny efekt, który sprawdzi się w Twoim domu

Drzwi zlicowane ze ścianą ukryte sprawiają, że widoczne jest tylko i wyłącznie skrzydło drzwi. Drzwi ukryte są też zlicowane ale ich istota jest inna, bo polega na całkowitym ukryciu ościeżnicy. W systemie drzwi zlicowanych double flat ® widoczny jest element ościeżnicy ale niezwykle dyskretnie a wszelkie widoczne łączenia i płaszczyzny są zredukowane do minimum. Dzięki temu możliwe jest stworzenie jednej, gładkiej, zlicowanej powierzchni z drzwiami i ścianą w roli głównej. Z perspektywy widoczna jest tylko klamka i bardzo delikatne obramowanie jakie tworzy wąska, delikatna ościeżnica. Niezależnie czy wybiorą Państwo ościeżnicę ukrytą niewidoczną czy widoczną (ale dyskretnie) double flat ® – w każdym przypadku będzie minimalistycznie!

Gdzie najlepiej sprawdzą się zlicowane drzwi?

Zlicowane drzwi to bardzo nowoczesne rozwiązanie, które można zastosować w wielu przypadkach. Najczęściej jednak zastosowanie znajdują w zgodnych z duchem czasu minimalistycznych wnętrzach. Ze względu na swoją ponadczasowość i atrakcyjność wizualną coraz częściej są one proponowane nie tylko w projektach prywatnych domów jednorodzinnych czy apartamentów, ale i również w prestiżowych budynkach użyteczności publicznej. Drzwi zlicowane można wykończyć w każdy możliwy sposób: polakierować lakierami kryjącymi na dowolny kolor z palety RAL i NCS, wykończyć fornirem naturalnym w pionie lub w poziomie, czy dobrać odcień forniru do innego elementu wykończenia wnętrza.